Plastikinius langus verta pirkti tik su sertifikatu

Naujų plastikinių langų pasirinkimas, kad ir koks malonus užsiėmimas, bet nėra toks lengvas. Pirkėjas gali greitai atsidurti nežinioje. Langų gamintojų ir pardavėjų pasiūla šiuo metu rinkoje yra nemaža. Atskirti, kuris lango modelis ar gamintojas yra geriausias ir labiausiai apsimoka finansiškai – ne taip jau ir paprasta.

plastikiniai_langai_vilnius

Pasirinkimą galima išskirti į tris kategorijas – kaina, kokybė, gamintojo ar pardavėjo patikimumas. Kaina greičiausiai yra pats lengviausias faktorius. Kiekvienas asmuo gali nuspręsti ar siūloma kaina jam yra palanki ar per didelė. Ne paslaptis, kad didesnė kaina garantuoja geresnę produkto kokybę. O surasti tinkamą kainos ir kokybės santykį ne visada yra lengva.

Nereikia pamiršti, kad langų sąmatos kainą sudaro ir montavimo paslaugos. Net ir geriausi langai prastai sumontuoti bei montavimo metu naudotos nekokybiškos medžiagos nulems langų tarnavimo trukmę. Asmenys, kurie atliks montavimo darbus, turėtų išmanyti savo darbą, jie privalo jį atlikti kokybiškai. Garantinis aptarnavimas priklauso ir nuo darbų kokybės. Tinkamas angų sandarumas bei profesionalus montavimas leis ilgai džiaugtis naujais langais ir jų teikiama nauda.

Į klausimą – kiek reikia turėti pinigų, kad būtų galima džiaugtis kokybiškais langais, dera atsakyti ne tikslia pinigų suma, bet apytikriai. Pinigų naujiems langams ir jų montavimui reikia turėti užtektinai. Paneigti mitą, kad kaina lemia kokybę yra sunku. Kokybė yra proporcinga langų kainai.

Dera susimąstyti ar langai gamintojo langai yra pritaikyti Lietuvos klimatui. Žmonės susigundę pigiais turkiškais ar lenkiškais langais gali nusivilti jų kokybe bei prarasti pinigus. Prieš įsigyjant langus pas vieną ar kitą pardavėją, būtina pasidomėti ar jų parduodama produkcija atitinka Europos Sąjungos langų gamintojų reikalavimus.

ES gamintojų reikalavimus atitinkantys langai, privalo būti pažymėti CE kokybės ženklu bei turėti tokio ženklinimo sertifikatą. Pravartu pasidomėti ir Statybų Produkcijos Sertifikavimo centro duomenimis. SPSC sertifikatas liudija, kad gaminys yra tinkamas naudoti Lietuvos klimato sąlygomis. Sertifikatas garantuoja, kad buvo patikrinta bei įvertinti tokie rodikliai: oro ir garso izoliacija, šilumos perdavimas, vandens nepralaidumas, atsparumas pakartotiniam varstymui bei vėjo apkrovai.

Neverta susižavėti ilga langų garantija. Dažnai ilgas garantinis laikotarpis yra išskaidomas atskiroms lango detalėms, prieš naujų langų pirkimą pravartu išsiaiškinti, kad garantija taikoma visam gaminiui.

Aukščiausią gaminių ir aptarnavimo kokybę garantuoti gali tik tokios įmonės, kurios turi sertifikatus visiems procesams – projektavimui, gaminimui, montavimui, aptarnavimui.