Langai – kokie jie?

Langų rūšių, kaip ir formų, yra visokių, bet vis dėl to, pardavėjų rate langai skirstomi į tam tikras grupes, kad pirkėjas galėtų greitai atrasti reikiamą informaciją apie langą ar langus, kuriais domisi. Todėl mes pabandysime įvardinti kelias langų rūšis ir jas apibūdinti.

Langai skirstomi į kelias grupes:

  1. Bendrą – langai.
  2. Tikslinę – plastikiniai langai.
  3. Tikslinę – mediniai langai.
  4. Tikslinę – naudoti plastikiniai langai.
  5. Tikslinę – stogo langai arba stoglangiai.
  6. Tikslinę – balkono stiklinimas.
  7. Tikslinę – ekologiški langai.

Žinoma, langus galima skirstyti ir į daugiau grupių, bet langų rinka rodo, kad pirkėjams svarbiausi yra aukščiau išvardinti langai ir jų rūšys.

Taigi,

1. Langai.

Suprantama, kad skiltis langai, tik bendra, į kurią įtrauktos visos langų grupės: langų gamyba, langų montavimas, langų išpardavimas, langų skaičiuoklė, langų kaina, balkonų stiklinimas, langai išsimokėtinai, langų išpardavimas ir kitais pasiūlymais. Tad apie bendrą langų grupę pakanka žinoti tik tiek.

 2. Plastikiniai langai.

Pats pavadinimas jau kalba už save ir leidžia suprasti, kad skiltyje dominuos plastikiniai langai ir stiklo paketai. Šioje skiltyje gali būti aprašoma ir plastikinių langų gamyba, ir plastikinių langų kainos bei plastikinių langų montavimas. Tokios informacijos pateikimas priklauso nuo kiekvieno pardavėjo individuliai. Tad jei nusprendėte pasikeisti langus ar bent gauti daugiau informacijos apie juos, tokia nuoroda turėtų tenkinti keliamus reikalavimus.

Renkantis plastikinius langus neskubėkite. Plastikinių langų gamintojų yra labai daug, tad daugelis, tam, kad prisivilioti pirkėją, stengiasi sumažinti langų kainą. Atradus skiltį pigūs langai turėtų kilti klausimas: kokia plastikinių langų dalimi paaukota, kad taip ženkliai sumažintos langų kainos.

Nors, negalima teigti, kad pigūs plastikiniai langai reiškia, kad langų sistemos yra nekokybiškos. Todėl, jei nusprendėte įsigyti plastikinius langus, stenkitės bendrauti tiesiogiai su langų pardavėju ir prašyti, kad jis pateiktų kuo daugiau informacijos apie juos. Nes jie visada padeda, pataria ar pateikia pirkėjo poreikius atitinkantį pasiūlymą.

 3. Mediniai langai.

Suprantama, kad mediniai langai neturi nieko bendro su plastikiniais, todėl šioje skiltyje galima rasti visą reikiamą informaciją apie langus pagamintus tik iš medžio.

Medinių langų gamyba yra įvairi, taip pat kaip ir medžiagos, iš kurių gaminami langai.

Apsisprendus įsigyti medinius langus greičiausiai pirmieji klausimai, kurie iškils, tai kiek gi medinis langas kainuos, kokia langų gamyba ir kaip medinis langas atrodys, koks jo dizainas. Langai iš medžio suteikia lankstesnes galimybes įgyvendinant dizaino fantazijas, tad jos gali būti neribojamos. Įsigiję medinius langus ir juos susimontavę tikrai jausitės natūraliai ir jaukiai.

Medinių langų montavimas nėra sudėtingas, todėl šis klausimas neturėtų varginti pirkėjo kaip ir aukščiau paminėti plastikiniai.

Langų kainos nėra žemos, bet už natūralumą ir jaukumą tenka mokėti daugiau.

 4. Naudoti plastikiniai langai.

Be abejo, daug diskusijų ir klausimų kelianti, bet ne ką mažiau populiaresnė už medinius ar plastikinius langus, skiltis. Prekyba plastikiniais langais tampa vis lankstesnė, todėl atsiradus pigių langų poreikiui, naudotų plastikinių langų prekybos sektorius atsigręžė į savo klientus. Be abejo, klausimai, kaip langai išlaikė savo techninius duomenis, kaip išsilaikė stiklo paketai, jei plastikiniai langai naudoti, kokioje šalyje langai naudoti, išlieka aktualūs. Bet, jei Lietuvoje nebūtų naudotų plastikinių langų poreikio, ši verslo grandinė nebūtų sulaukusi susidomėjimo.

 5. Stogo langai arba stoglangiai.

Ši langų skiltis skirta pirkėjų grupei, kuri domisi informacija ar nusprendė savo namuose įsirengti stoglangį. Sąvoka stogo langas ir apibūdina, kur langas montuojamas ar pritaikomas. Atsiradus poreikiui namo stoge sumontuoti langą informacijos apie tai tikrai nemažai. Stoglangiai gaminami įvairiausių rūšių, profilių ir pagal kiekvieno kliento individualų poreikį. Stogo langai montuojami individualiai ir reikalauja papildomų išlaidų, todėl apsisprendus įsigyti langą ar kelis, pradžioje būtina konsultuotis dėl langų gamybos ir svarbiausia, stoglangių kainos.

 6. Balkono stiklinimas.

Lietuvoje balkono stiklinimas populiarus ir dažnai apsisprendus keisti langus svarstoma ir apie balkono konstrukcijos keitimą ar patobulinimą. Pasiūlymų ir balkono stiklinimo konstrukcijų yra visokių, bet galima pasikartoti, kad balkono stiklinimas yra individualus sprendimas, todėl ir balkono stiklo paketai bus gaminami tik pagal konkretų užsakymą, atsižvelgiant į poreikius ir pageidavimus.

Skiltyje galima atrasti informacijos ir apie terasų stiklinimą, rėmines ir berėmes balkonų konstrukcijas, ir apie profilio gaminius iš aliuminio, kurie naudojami balkono stiklinimui. Belieka tik pasikonsultuoti su specialistu.

 7. Ekologiški langai.

Viena iš populiarėjančių skilčių – ekologiški langai Lietuvoje. Šioje skiltyje informaciją atras ekologiškų langų ieškotojai. Ekologiški langai, tai langai specialius poreikius turintiems vartotojams. Langų gamyba yra atsakinga ir iki minimumo sumažinanti riziką iš langų gauti žalos. Nors nė vienas netvirtina, kad tiek plastikiniai langai ar mediniai langai gali būti kenksmingi. Taigi, kiekvienas gamintojas gali pateikti daugiau informacijos, kuo ekologiški langai ar stiklo paketai pranašesni už kitus.