Siekiant didesnio plastikinių langų veikimo saugumo klausimais ir užkertant kelią įsilaužimams pro juos, pakaks užsisakyti langus su taip vadinamais „grybukais“. Pasirinkus langus su nuo įsilaužimų apsaugančia furnitūra apsisaugosite nuo lengvo vagių patekimo į namą. Nes dažniausiai, vagys langų nedaužia, tik su laužtuvu iškelia langų varčią fiksuojančias detales. Tad, užsisakant plastikinius langus būtina išsiaiškinti ar yra apsauga, kokio ji ilgio ir kokie įdėti apkaustai.

Šiuolaikiški plastikiniai langai parduodami su orlaide, arba be jos. Užsakovo pageidavimu lege galima įmontuoti orlaidę, kuri leis efektyviau vėdinti patalpas pasirenkant keletą lango padėčių. Plastikinių langų mini ventiliacijos sistema sukuriama montuojant specialius apkaustus. Jie ir reguliuoja mini ventiliacijos kelių padėčių funkcijas atidarant, ar priveriant langus.

Plastikiniai langai tarnaus ženkliai ilgiau, jei bus atliekami paprasti veiksmai kaip šie:

  1. Plastikiniai langai – vėdinimas. Geriausių rezultatų pasiekiama, jei langai atidaromi maksimaliai ir patalpos vėdinamos kelis kartus per dieną. Ypač, jei tai yra miegamojo kambarys. Oro drėgnumas neturėtų viršyti 30 proc. Kad plastikiniai langai rasotų mažiau arba kondensatas nesikauptų, reikia kontroliuoti, kad šilto oro srautas nuo radiatorių nebūtų blokuojamas pašalinių daiktų.
  2. Langų priežiūra ir valymas. Ypatingą dėmesį reikėtų atkreipti į guminių langų rėmų tarpinių švarą. Nors jos yra pagamintos naujausių technologijų būdu ir iš geriausių medžiagų nereiškia, kad veikiamos aplinkos jos nesensta. Norint pailginti guminių tarpinių eksploatacinį laiką, keletą kartų per metus reikia jas išvalyti nuo dulkių, purvo ir sutepti silikonu, skirtu būtent guminėms tarpinėms. Tarpinės ne tik neleis prasiskverbti šalčiui, bet nepraleis ir vandens lyjant ar tirpstant sniegui. Guminės tarpinės tarnaus ženkliai ilgiau, jei tinkamai jas prižiūrėsite.
  3. Drėgmės šalinimas iš lango profilio vidaus. Naujausiuose modeliuose drenažo angos randasi virš lauko palangių, o ankstesniuose/senesniuose langų modeliuose, jas galima atrasti išorinėje apatinėje lango rėmo dalyje. Periodiškai reikia tikrinti ar drenažo angos neužsikimšusios. Tokios angos skirtos drėgmės išvedimui iš plastikinio lango profilio vidaus, todėl jas būtina prižiūrėti.
  4. Mechanizmas lango varstymui.  Norint, kad langai ilgai tarnautų, reikia dažniau jo judančias mechanizmo dalis sutepti specialia alyva, kurioje nėra dervų ir rūgščių.

Reguliariai ir kruopščiai prižiūrimi langai tarnaus ilgesnį laiką nei tikimasi.